Meesters in Verbeelding: Meesterverhaal
Recent lanceerden we de Meestertocht 'Meesters in Verbeelding'. Deze toeristische route kadert binnen het project Vlaamse Meesters op hun Plek, een initiatief van Toerisme Vlaanderen, in samenwerking met Openbaar Kunstbezit Vlaanderen (OKV). Naast de reeks kortverhalen die je ter plekke kan beluisteren, ontwikkelden we een uitgebreider audiofragment, het 'Meesterverhaal', dat integraal online te beluisteren valt.
Het Meesterverhaal licht de algemene insteek van het netwerk toe. Want wat verbindt die religieuze erfgoedparels van de tocht Meesters in Verbeelding nu? Waarin schuilt de kracht van deze kunstwerken in situ? Wat vertelt een kunstwerk over haar plek en de mensen van die tijd? Je komt tijdens het luisteren naar het Meesterverhaal in aanraking met de verbeeldende en verhalende kracht van religieus erfgoed.
Beluister het Meesterverhaal op Spotify en Soundcloud.
Andere interessante blogartikels
Vlaanderen: Rijk aan zingevingsrituelen en -tradities
Onder de noemer ‘Wat geeft zin? Praktijken, tradities en gewoonten die jij beleeft in het kader van jouw levensbeschouwing’, sloegen Werkplaats immaterieel erfgoed, PARCUM en KADOC-KU Leuven het voorbije jaar de handen in elkaar om de diversiteit aan immaterieel erfgoed gelinkt aan religie en levensbeschouwing zichtbaar te maken.
Leuvense erfgoedpartners engageren zich formeel om voor elkaar te zorgen bij rampen
Op 9 december ondertekenden de Leuvense cultureel erfgoedspelers de intentieverklaring dat ze elkaar bijstaan in noodgevallen en dat ze hiervoor expertise en middelen delen vanuit het Leuvense calamiteitennetwerk. Met de klimaatverandering waaronder de intensere regenval en rampen zoals bijvoorbeeld in de Vesdervallei, beseft de Leuvense cultureel erfgoedsector dat voorbereiding, risicoanalyse en samenwerking cruciaal zijn voor de toekomst.
PARCUM brengt werkbezoek aan Hôpital Notre-Dame à la Rose en Geraardsbergen
In december ging het team van PARCUM op tweedelig werkbezoek. In de voormiddag brachten we een bezoek aan het prachtige Notre-Dame à la rose, een 13e eeuw gasthuis in het hart van het Henegouwse Lessines, en in de namiddag maakten we een stadswandeling onder begeleiding in Geraadsbergen. Afsluiten deden we natuurlijk met een mattentaartje.