Ga verder naar de inhoud

Dental Clinics Weesp

Naar de tandarts in stijl, dat kan in het Nederlandse Weesp. Dental Clinics installeerde een praktijk in de voormalige Maarten Lutherkerk.

Oude naam
Maarten Lutherkerk
Locatie
Nieuwstad 36-38
1381 CC Weesp
Routebeschrijving
Functie
Commercieel
Zorg
Type bestemming
Herbestemming
Beschermingsstatuut
Monument
Parochiekerk
Voormalig

Protestantse fusie

De Maarten Lutherkerk in Weesp is in 2010 herbestemd als een tandartspraktijk. De kerk, gebouwd in 1818-1819, verloor zijn functie als gevolg van de fusie van drie protestante kerkgenootschappen (hervormd, gereformeerd en luthers). Het gebouw was te klein en de geloofsgemeenschap besloot daarom een grotere kerk binnen de fusiegemeente te gebruiken als gemeenschappelijke kerk.

Tandartsenpraktijk

De Maarten Lutherkerk werd opgekocht door een projectontwikkelaar die monumenten opkoopt, restaureert en er een commerciële bestemming voor zoekt. Aangezien er bij aanvang van het project heel wat weerstand tegen de herbestemming bestond, zijn er voor de omwonenden voorlichtingsbijeenkomsten gehouden.

© Studio Van Dijl Architecten

Men zocht een concensus waarbij het karakter van de kerk intact zou blijven en kozen uiteindelijk voor de inbouw van een tandartsenspraktijk. De zes behandelruimtes bestaan uit glazen wanden, die het ruimtelijke effect van de kerk op geen enkel vlak aantasten. Om die reden kan er ook voldoende licht in de verschillende behandelruimtes van de tandartspraktijk binnenvallen. De patiënt heeft uitzicht op de glasramen en het kerkinterieur met een Strümphe-orgel als blikvanger.

Andere herbestemde kerken

Sint-Audomarus

Vinkem (Veurne), West-Vlaanderen

In de voormalige parochiekerk kon men tot voor kort tentoonstellingen, recepties, en andere activiteiten organiseren. Wegens veiligheidsredenen is de kerk echter voorlopig gesloten.

Meer lezen

Basic-Fit

Ieper, West-Vlaanderen

In Ieper kan men fitnessen in hogere sferen in de vroegere Paterskerk.

Meer lezen

Lokaalmarkt Sint-Amands

Roeselare, West-Vlaanderen

Kraakverse lokale producten zijn in Roeselare op vrijdag te vinden in de vroegere Sint-Amandskerk. Naast de lokaalmarkt huisvest het gebouw ook een bar en kinderatelier.

Meer lezen