![Marie bellando mitjans 1 Zqu M1n8 G2 M unsplash](https://www.parcum.be/files/Banner-Afbeeldingen/_1200x514_crop_center-center_82_line/marie-bellando-mitjans-1ZquM1n8G2M-unsplash.jpg)
Vacature: vrijwilligers databankcontrole kapellen
Wij zoeken kapellenliefhebbers!
Ontstaansverhalen, tradities en praktijken verbonden aan kapellen intrigeren je? Aan de slag gaan met gegevens en databanken lijkt helemaal jouw ding? Zoek niet verder! PARCUM en KADOC-KU Leuven bieden in samenwerking met Werkplaats immaterieel erfgoed een platform aan waar iedereen zelfstandig kapellen kan inventariseren en op een overzichtskaart plaatsen.
We zoeken vrijwilligers die de ingevoerde informatie over kapellen willen controleren. Je leest teksten na en stoomt de gegevens verder klaar zodat ze kunnen doorstromen naar het kapellenplatform en naar de ODIS-databank. Je gaat op zoek naar levende tradities en neemt contact op met lokale gemeenschappen.
Ben jij de persoon die we zoeken? Of ken je iemand? Solliciteren kan tot 15 februari.
![Vacatures Beeld 1920 x 1080 wit](https://www.parcum.be/files/_660x660_crop_center-center_82_line/Vacatures_Beeld_1920-x-1080_wit.png)
Andere interessante blogartikels
![@Stephen Murray](https://www.parcum.be/files/_660x495_crop_center-center_82_line/Wijn.jpg)
Vlaanderen: Rijk aan zingevingsrituelen en -tradities
Onder de noemer ‘Wat geeft zin? Praktijken, tradities en gewoonten die jij beleeft in het kader van jouw levensbeschouwing’, sloegen Werkplaats immaterieel erfgoed, PARCUM en KADOC-KU Leuven het voorbije jaar de handen in elkaar om de diversiteit aan immaterieel erfgoed gelinkt aan religie en levensbeschouwing zichtbaar te maken.
![Kortenberg](https://www.parcum.be/files/_660x495_crop_center-center_82_line/kortenberg.jpg)
Leuvense erfgoedpartners engageren zich formeel om voor elkaar te zorgen bij rampen
Op 9 december ondertekenden de Leuvense cultureel erfgoedspelers de intentieverklaring dat ze elkaar bijstaan in noodgevallen en dat ze hiervoor expertise en middelen delen vanuit het Leuvense calamiteitennetwerk. Met de klimaatverandering waaronder de intensere regenval en rampen zoals bijvoorbeeld in de Vesdervallei, beseft de Leuvense cultureel erfgoedsector dat voorbereiding, risicoanalyse en samenwerking cruciaal zijn voor de toekomst.
![Werkbezoek6](https://www.parcum.be/files/_660x495_crop_center-center_82_line/werkbezoek6.jpg)
PARCUM brengt werkbezoek aan Hôpital Notre-Dame à la Rose en Geraardsbergen
In december ging het team van PARCUM op tweedelig werkbezoek. In de voormiddag brachten we een bezoek aan het prachtige Notre-Dame à la rose, een 13e eeuw gasthuis in het hart van het Henegouwse Lessines, en in de namiddag maakten we een stadswandeling onder begeleiding in Geraadsbergen. Afsluiten deden we natuurlijk met een mattentaartje.